Ministerstwo Rodziny
i Polityki Społecznej

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Praca sezonowa w Niemczech w warunkach pandemii

Federalne Ministerstwo Pracy i Spraw Społecznych Niemiec opublikowało pakiet informacji nt. podejmowania pracy sezonowej w rolnictwie w Niemczech w warunkach pandemii COVID-19.

czytaj więcej

Praca sezonowa w Belgii – przydatne informacje

Warto znać swoje prawa przed wyjazdem do pracy sezonowej, dlatego zapraszamy do skorzystania z szeregu przydatnych informacji dotyczących zatrudnienia w Belgii.

czytaj więcej

PRACA SEZONOWA Z EURES – ULOTKI INFORMACYJNE

W ramach prowadzonej kampanii informacyjnej nt. pracy sezonowej w UE Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) oraz sieć EURES w Polsce przygotowały ulotki informacyjne skierowane do pracowników sezonowych zawierające praktyczne porady na temat przysługujących im praw i obowiązków.

czytaj więcej

Praca sezonowa w Holandii – materiały filmowe

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami filmowymi dotyczącymi różnych aspektów życia i pracy w Holandii.

czytaj więcej

Praca sezonowa w Holandii – przydatne informacje

Z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża do Holandii, głównie do pracy sezonowej. Najczęściej podejmowane prace sezonowe wykonywane są w firmach, które zajmują się uprawą warzyw, roślin i kwiatów, cebulek kwiatowych i drzew lub uprawą pieczarek.

czytaj więcej

Pracujesz w Niemczech jako pracownik sezonowy i potrzebujesz pomocy?

Niemieckie Zrzeszenie Związków Zawodowych (DGB) angażuje się na rzecz praw pracowników. Pracując na terenie Niemiec możesz skorzystać z pomocy i doradztwa w zakresie praw pracowniczych, które prowadzą placówki doradcze prowadzone przez Zarząd Federalny niemieckiej centrali związków zawodowych DGB pod nazwą Faire Mobilität.

czytaj więcej

Dążymy do zrównania warunków pracy i płacy ze standardami UE

wywiad Gazety Prawnej z Panią Iwoną Michałek, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii

czytaj więcej

Praca sezonowa w Niemczech – przydatne informacje

Jak pokazuje opublikowany przez Komisję Europejską w marcu 2021 r. raport na temat Wewnątrzunijnej mobilności pracowników sezonowych. Pracownicy sezonowi: Tendencje i wyzwania, w sektorze rolniczym zdecydowanie najwięcej pracowników sezonowych pochodzi z Polski, a znaczna większość z nich wyjeżdża do Niemiec.

czytaj więcej

Zaproszenie do obejrzenia filmu - kampania nt. pracy sezonowej w UE

Trwa kampania informacyjna nt. pracy sezonowej w UE, którą organizuje Europejski Urząd ds. Pracy. Będzie ona trwała do października 2021 r.

czytaj więcej

Raport Komisji Europejskiej nt. pracowników sezonowych

Przedstawiono wyzwania, przed którymi stoją pracownicy sezonowi, którzy podejmują pracę w krajach UE.

czytaj więcej

Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczął kampanię informacyjną dla pracowników sezonowych

15 czerwca 2021 r. Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną pod nazwą Rights for all seasons / Prawa przez cały rok. Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji nt. sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w krajach UE.

czytaj więcej