Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Osoby, które dojeżdżają do pracy w Niemczech mogą otrzymać świadczenie z tytułu skróconego wymiaru czasu pracy tzw. Kurzarbeitergeld (KUG) nawet w sytuacji zamknięcia granic. 

Dotychczas osoby, które nie mogły dotrzeć do swojej firmy z powodu zamkniętych granic, nie mogły otrzymać rekompensaty za skrócony czas pracy.

Federalne Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych w Niemczech zmieniło rozporządzenie działające na korzyść osób dojeżdżających do pracy przy granicy. 

Zgodnie z wyjaśnieniami Ministerstwa, osoby dojeżdżające do pracy z zagranicy nie będą traktowane inaczej niż wszyscy inni pracownicy, nawet jeśli będą oni dotknięci ograniczeniami z powodu  zamknięcia granic (bez względu na to kiedy zostały zamknięte) lub kwarantanny.

Pracownicy z regionów przygranicznych, którzy dojeżdżają do pracy w Niemczech, mogą również otrzymywać świadczenia z tytułu skróconego wymiaru czasu pracy. 

Treść rozporządzenia oraz wyjaśnienia w tej sprawie w języku niemieckim lub angielskim znajdziesz na stronie internetowej federalnej agencji pracy.