Ministerstwo Rodziny
i Polityki Społecznej

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeśli tak, to Europejskie Dni Pracy są stworzone właśnie dla Ciebie! Europejskie Dni Pracy to dynamiczne imprezy rekrutacyjne, które skupiają zarówno poszukujących pracy, jak i pracodawców.

Pracodawcy mają bezpośredni dostęp do dużej puli kandydatów do pracy z Europy poszukujących pracy w krajach UE/EFTA.

Osoby szukające pracy mogą znaleźć nie tylko oferty zatrudnienia, lecz również uzyskać praktyczne informacje i porady od doradców EURES i innych specjalistów w dziedzinie zatrudnienia.

Jeśli jesteś bezrobotny, poszukujesz nowego wyzwania lub nie możesz znaleźć osób o umiejętnościach potrzebnych w twojej firmie, Europejskie Dni Pracy mogą cię zainteresować.

Europejskie Dni Pracy online – www.europeanjobdays.eu - europejska platforma informatyczna dla poszukujących pracy za granicą jest okazją do spotkania z potencjalnymi pracodawcami i doradcami EURES za pośrednictwem Internetu.

Internauci mogą skorzystać z ofert pracy, rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami, czatów itp. a także uzyskać wiedzę z zakresu europejskiej mobilności zawodowej podczas webinariów. Uczestnicy mogą również liczyć na praktyczne porady dotyczące życia i pracy za granicą.

Dostępna jest możliwość przesłania dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowa bezpośrednio z pracodawcą poprzez video-czat. Nie wychodząc z domu, można zapoznać się z prezentowaną ofertą pracy oraz wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej z pracodawcą z drugiego innego kraju Europy.

Często zdarza się, że formy stacjonarna i online są łączone. Transmisje z jednej, jak i drugiej formy, są dostępne przez jakiś czas również po zakończeniu wydarzenia na platformie. Po zakończeniu wydarzenia wciąż możesz sprawdzić jakie oferty były dostępne i aplikować na nie, jeśli są aktualne.

Na stronie internetowej www.europeanjobdays.eu możesz zapoznać się z trwającymi oraz planowanymi wydarzeniami. Możesz także poznać opis wydarzeń, które organizowane były w przeszłości.

Lista wydarzeń online: https://www.europeanjobdays.eu/pl/events

Po wybraniu z listy wydarzenia ukazuje się harmonogram, wystawcy, oferty pracy, doradcy EURES z poszczególnych państw i finalnie można śledzić na  żywo wydarzenie w dniu jego organizacji.

EDP artykuł liczby

 

Film

Czym są Europejskie Dni Pracy – video – napisy w języku angielskim

 

Polecamy uwadze