Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

13 – 24 listopada 2017 r. w niemal wszystkich państwach UE odbywają się Europejskie Dni Pracodawców organizowane z inicjatywy sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia.

Celem wydarzenia, jest wzmocnienie współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia. We wskazanym okresie odbędzie się szereg wydarzeń realizowanych przez Publiczne Służby Zatrudnienia (PSZ) krajów UE oraz Komisję Europejską.

Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest: Porozmawiajmy o umiejętnościach, odkryjmy wszystkie talenty. Jego celem jest podkreślenie kluczowej roli PSZ w zakresie dostosowywania kwalifikacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy do potrzeb rynku pracy, jak również konieczności zaangażowania wielu partnerów rynku pracy w działania na rzecz zmniejszania niedoborów w obszarze umiejętności.

W Polsce, zamiar włączenia się w Europejskie Dni Pracodawców potwierdziło 15 wojewódzkich urzędów pracy oraz ok. 150 powiatowych urzędów pracy, które zorganizują łącznie ok. 270 wydarzeń skierowanych do pracodawców.

Więcej informacji: http://epsz.zielonalinia.gov.pl/