Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27 września 2017 r. organizowany jest Europejski Dzień Pracy w Finlandii pod hasłem Praca w Laponii – Witaj w Finlandii.

Wydarzenie organizuje sieć EURES w Finlandii, będzie dostępne online na platformie Komisji Europejskiej 27 września 2017 r. w godz. 10:00 - 16:00.

Wydarzenie adresowane jest osób, które mogą podjąć pracę w branży turystycznej. Do fińskiej Laponii przyjeżdża corocznie wielu turystów z krajów UE/EFTA, szczególnie w okresie zimowym. Zainteresowani są oni uprawianiem sportów zimowych, spotkaniem ze św. Mikołajem czy też podziwianiem zorzy polarnej.

W wydarzeniu będą uczestniczyć pracodawcy z Laponii, którzy zainteresowani są zatrudnieniem kandydatów do pracy w hotelach, restauracjach, przy organizacji wydarzeń typu safari (przejazdy z udziałem psów husky, koni lub skuterów śnieżnych) a także kandydatów do pracy w charakterze św. Mikołajów i pomocników św. Mikołaja.

Znajomość języka angielskiego jest obowiązkowa, znajomość innych języków będzie postrzegana jako dodatkowy atut.

Informacje na temat wydarzenia oraz rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Europejskich Dni Pracy

Krótki film nt. wydarzenia opublikowany został na You Tube