Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

9 października 2017 r. Komisja Europejska uruchomiła kampanię informacyjną w mediach społecznościowych pod nazwą #YourCareerMove. Kampania ma na celu zwiększenie popularności sieci EURES jako nowoczesnego narzędzia łączącego pracodawców z osobami poszukującymi pracy na europejskim rynku pracy.

Kampania składa się z gry dostępnej na oficjalnej stronie EURES Facebook oraz sześciu animowanych filmów. Gra jest quizem pn: "Do którego kraju europejskiego powinieneś się naprawdę przenieść?", której celem jest zmiana w postrzeganiu mobilności i kultury pracy poprzez prostą i przyjemną formę zabawy. Uczestnicy gry mogą się nią dzielić z przyjaciółmi, kolegami poprzez media społecznościowe oraz za pośrednictwem poczty e-mail. Gra jest dostępna w sześciu językach (angielskim, greckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i portugalskim).

Oprócz gry w skład kampanii wchodzi seria animowanych filmów typu stop-motion pokazujących przedmioty codziennego użytku (donice, lampy, mapy, pinezki), które kojarzą się z różnymi działaniami sieci EURES takimi jak: mobilność, sieć EURES i doradcy, Europejskie Dni Pracy (Online), portal mobilności zawodowej Komisji Europejskiej, dopasowywanie kandydatów do ofert pracy oraz informacje o życiu i pracy w innym kraju UE lub EFTA.

Kampania dostępna jest w mediach społecznościowych takich jak: Facebook, Twitter oraz LinkedIn i potrwa do 17 grudnia 2017 r.

Weź udział w zabawie, odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, który kraj w Europie spełnia Twoje oczekiwania:
https://www.facebook.com/EURESjobs/?sk=app_138778399475757.