Ministerstwo Rodziny
i Polityki Społecznej

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Informacje ogólne dotyczące epidemii

Na przełomie roku 2019 i 2020 na świecie i w Europie wybuchła epidemia COVID-19 spowodowana wirusem SARS-CoV-2. W Polsce pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia odnotowano na początku marca 2020 r. W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii w marcu 2020 r. w Polsce wprowadzono najpierw stan zagrożenia epidemicznego a następnie stan epidemii. Wprowadzono ograniczenia sanitarne oraz ograniczenia we wjeździe na terytorium Polski. Na bieżąco monitorowany był stan rozprzestrzeniania się epidemii. Początkowo nastąpiło „zamrożenie” gospodarki, która stopniowo - etapami – była „odmrażana”.

W zależności od rozwoju epidemii na terytorium Polski wprowadzane są stosowne ograniczenia sanitarne, dlatego przed przyjazdem do Polski należy zapoznać się z aktualnymi informacjami na ten temat.

 

Zasady wjazdu na terytorium Polski w czasie epidemii

W zależności od rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce wprowadzane są obostrzenia dotyczące wjazdu na terytorium Polski, w tym konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Przed przyjazdem do Polski należy zapoznać się z aktualnymi informacjami związanymi z warunkami wjazdu na terytorium Polski.